من شیرین فرقانی هستم. متولد 1348 در شهرستان سراب استان آذربایجان شرقی، سال 1366 در تهران دیپلم گرفتم. در سال 1379 وارد دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی تبریز شدم و در سال 1375 از آن دانشکده فارغ‌التحصیل شده‌ام. از سال 1377 در مراکز مختلف درمانی دولتی و خصوصی در تهران فعالیت داشته‌ام و مدتی در شهر بوشهر مشغول فعالیت بوده‌ام. در سال 1400 مطب دندانپزشکی خود را در منطقه نارمک راه اندازی کرده‌ام. اکنون و پس از 25 سال از آغاز فعالیتم به صورت پراکنده قصد دارم فعالیت خود در مطب شخصی را با کمک شما خوانندگان این مطلب به پیش ببرم. در سال‌های آغازین دهه پنجاه زندگیم می‌خواهم شغلم را با روشنفکری و در تعامل با مردمم به پیش ببرم تا ببینم آیا می‌توانم در این راه کمکی هر چند کوچک خود به دیگران کنم نه فقط در زمینه درمان که شغل من است بلکه در زمینه اجتماعی و در تعامل با با اقشار مختلف جامعه.

خدمات ما

در کلینیک تخصصی ما دوازده نوع خدمات وجود دارد.

سابقه طولانی

بنده از تاریخ 1375 در این زمینه فعالیت دارم.

من می‌خواهم به شما و خودم کمک کنم، آیا شما هم می‌خواهید در این راه به من و خودتان کمک کنید؟

می‌خواهم قالب‌های جدیدی در گفتگو ما بین خودم و شما ایجاد کنم. نیاز‌های شما را به طور روشن و واضح بشنوم و ببینم.

نکات تاریکی در ذهن شما و در رابطه با کار من وجود دارد. با کمک شما ببینم تا باشد با کمک هم از این برهه عبور کنیم. در برهه و مکانی تاریک از تاریخ قرار گرفته‌ایم. راهی طولانی پیموده‌ایم و راهی طولانی‌تر پیش رو داریم. شاید من و شما یا هیچکدامتان در ابتدا یا انتها‌ی این راه حضور نداشته باشیم ولی چه بخواهیم و چه نخواهیم باید از این راه گذر کنیم. راهی نامشخص در زندگی ما است.

ما شاید توان تغییر ابتدای این راه را نداشته باشیم یا حتی به انتهای راه نرسیده باشیم ولی آیا توان هموار کردن این راه و گذر آسان از این راه را نداریم؟ بی‌شک داریم، چون این معنای زندگی است.

در این راه من ذره‌ای نادیدنی‌ام بلکه تک‌تک ما نادیدنی‌ایم ولی با هم، ذره ذره تکه تکه، جز به جز می‌شویم و مسیر راه را روشن‌تر و گذر زندگی را زیباتر می‌کنیم.

در این دریای بی‌انتها‌ی و در قالب اوقات سرد و تاریک، آیا می‌توانیم از طریق این کار تغییری هر چند کوچک در حوزه فعالیت خود یعنی دندانپزشکی به وجود آوریم؟ جواب این سوال را هیچ وقت نخواهیم فهمید مگر اینکه در آن وارد شویم.

می‌دانم و شما هم می‌دانید حوزه فعالیت من یکی از چالش‌ برانگیزترین فعالیت‌های موجود در کشور و حتی در دیگر کشورهاست ولی برای شروع راه با اولین قدم‌هایمان، از خودمان در این نقطه‌ی کوچک شروع کنیم.

تجهیزات

کلینیک ما در راستای خدمات بهتر به شما از تجهیزات عالی و بروز استفاده می‌کند.

تبادل اطلاعات

شما می‌توانید سوالات خود در زمینه دندانپزشکی از اینجا یا با تماس تلفنی بپرسید.

شما مشکلاتتان را درباره این حوزه در هر زمینه‌ای هر چند کوچک با من درمیان بگذارید چه از لحاظ فنی، چه از لحاظ اقتصادی یا هر زمینه دیگری تا من بتوانم در حد توان مشکلات موجود را تجزیه کرده و در مورد آن اطلاعات کامل و جامعی در اختیارتان بگذارم، شاید با هم بتوانیم از آن گذر کنیم.

موضوعی که ذهن مرا به خود مشغول کرده است، علت تفاوت بسیار زیاد قیمت‌ها در مراکز مختلف دندانپزشکی اعم از دولتی و خصوصی است. پاره‌ای از مسائل از دسترس من و شما خارج است، از جمله قیمت بالای تمام شده خدمات دندانپزشکی در تمام دنیا و همچنین در ایران. عدم پوشش‌دهی صحیح و مناسب بیمه‌ها (در واقع دندانپزشکی شامل هیچ بیمه دولتی یا خصوصی نمی‌گردد) تحریم و هزار مسائل دیگر.

ولی قسمتی از مشکلات در آستانه‌ای است که می‌توانیم در آن ورود کنیم: مثلاً فعالیت افراد غیر مجاز، هر چند این کار وظیفه نهاد بالا دستی است که چنین مشکلاتی را پیگیری و حل کند ولی در وضعیت کنونی که نظارت درست و کافی در این زمینه وجود ندارد از دست من و شما چه بر‌ می‌آید؟

مثلاً تفاوت زیاد قیمت‌ها که این مورد هم باید تحت نظارت مسئولان و دستگاه‌های مربوطه باشد و چنین نیست. به طوری که بعد از سال‌‌ها تعرفه دندانپزشکی از طرف وزارتخانه مربوط اعلام شده، هیچکدام از دو طرف ماجرا یعنی دندانپزشک و بیماران راضی نیستند و ظاهرا هیچ گریزی از آن نیست.

در کنار بی‌اعتمادی زیادی که همه اقشار جامعه، من، شما، دیگران و همه را به طرز فزاینده‌ای درگیر خود کرده است، بیایید در این جمع کوچک، حرکتی داشته باشیم تا به کجا بی‌انجامد.

مسائل بنیادی که می‌توانیم درباره آن با هم گفتگو کنیم، به امید شاید گذر از آن.
موضوع اول پیشنهادی من، علت تفاوت در قیمت‌های در مراکز مطب‌های دندانپزشکی است. اگر با این موضوع موافق هستید برایم بنویسید تا آن را به بحث بگذاریم، یا هر موضوع دیگری که در این حوزه شما را درگیر خود کرده است مطرح کنید تا درباره آن بحث کنیم.